Zadbany mężczyzna

  Kosmetyków określonych umyślnie dla panów jest w sklepach coraz więcej. Nie za każdym razem jednakże panowie potrafią kupić stosowne kosmetyki dla siebie.
  Paleta kosmetyków przeznaczonych celowo dla panów nierzadko stwarza kłopoty: panowie kiepsko znają się na rozmaitych „mazidłach”.

  Warto jednak zadbać, ażeby na półeczce w toalecie znalazło się choć kilka najistotniejszych kosmetyków męskich, jakie umożliwią harmonijnąą pielęgnację i pomogą zaradzić najczęstszym problemom urodowym. Powszednia walka z zarostem naraża skórę na podrażnienia. Toteż ważne, by pianka do golenia zawierały składniki, jakie podziałają kojąco, dla przykładu pantenol. Po nałożeniu kosmetyku trzeba sekundę odczekać, aby zdążył on zmiękczyć zarost, wówczas jest mniejsze niebezpieczeństwo podrażnienia. Natomiast po goleniu – zastosować balsamy po goleniu (link referencyjny) bądź mleczko, jakie posiadają też właściwości dezynfekujące oraz łagodzące.
  Wella
  Mężczyźni przeważnie myją buzię mydłem – tylko wtenczas mają wrażenie, że skóra jest dogłębnie oczyszczona. Niestety, mydło ma odczyn zasadowy, a skóra kwasowy – po umyciu pH skóry wzrasta i powiększa się przepuszczalność warstewki rogowej. Efektem tego będzie nasilona ucieczka wody ze skóry, co przynosi odczucie pieczenia. Należy kupować takie zestawy kosmetyków męskich (-> więcej), które obejmują pianki do mycia buzi. Co jeszcze powinno znaleźć się w kosmetyczce czystego faceta?

  Odpowiedni dezodorant to całkiem elementarny kosmetyk. Dla osób pocących się dość intensywnie a także tych, którym wyjątkowo zależy na zachowaniu świeżego wyglądu, najlepsze będą antyperspiranty. Istotną rzeczą jest też przybornik do paznokci (kliknij to).