W jaki sposób dobrze przygotować ciało do opalania w solarium? Kilka rad, aby nie zrobić sobie krzywdy

  Wielu ludzi czuje się lepiej, gdy skóra złapie słońce i zrobi się bardziej brązowa. Oprócz tego, że zyskuje ładny odcień, po prostu często lubimy trochę się rozgrzać i czujemy się wówczas zdecydowanie lepiej. Co jednak oczywiste takie praktyki nie są umożliwiane przez cały rok, dlatego też korzystamy również z solarium. Ta metoda opalania nie jest uważana za najzdrowszą, jeżeli mimo to się na nią zdecydujemy, warto się wiedzieć, jak prawidłowo przygotować się do tej wizyty praz jakich praktyk unikać, aby nie zrobić sobie krzywdy.

  kobieta na solarium

  Po pierwsze trzeba rozpocząć od tego, że nie wszyscy powinni opalać się w solarium. Przeciwwskazania to między innymi choroby przewlekłe tarczycy, wątroby, układu krążenia oraz cukrzyca lub odchudzanie wczasy epilepsja. Jeśli chorujemy na coś, należy początkowo upewnić się, że nie stoi na przeszkodzie naszemu opalaniu. Z solarium powinny rezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, kobiety podczas miesiączki, zażywające leki posiadające hormony, osoby posiadające problemy ze skórą oraz takie, których karnacja jest bardzo jasna. Warto się wybierać jak najlepsze solarium, aby mieć pewność, że w razie chociażby najmniejszych wątpliwości, osoby tam pracujące będą szczegółowo wiedzieć, czy są one prawidłowe. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, tak czy inaczej należy odpowiednio przygotować swoją skórę. Przed opalaniem powinno się zrobić peeling, żeby usunąć martwy naskórek. Wówczas opalenizna będzie wyglądała ładniej. Dodatkowo konieczne jest prawidłowe nawilżenie ciała. Nie chodzi tu jedynie o smarowanie ciała mleczkiem, chociaż to również bardzo ważne, lecz także o nawilżenie wewnętrzne. Nie wolno pomijać picie wody. Kiedy już rozpoczniemy opalanie opalanie natryskowe FAKE BAKE musimy ochraniać nasze oczy i brodawki piersiowe. Udając się do solarium, warto zmyć makijaż, nie zakładać biżuterii i nie spryskiwać się perfumami, które mogą powodować uczulenie.

  Może Cię zainteresować –

  opalanie na słońcu

  Autor: Fotolia
  Źródło: Fotolia

  Musimy również upewnić się, że łózko zostało odpowiednio zdezynfekowane. Co oczywiste w takich miejscach prosto zarazić się różnymi chorobami skóry, czego na pewno nikt nie chce. Oprócz tego naprawdę warto sprawdzać, do jakiego miejsca się udajemy. Powinno być ono zaufane. Powinno się zapoznać choćby z opiniami internautów, należy jedynie wyszukać odpowiedniego miejsca (np. najlepsze solarium warszawa) i dokładnie zapoznać się z ofertą.

  Dla wielu z nas relaks jest równoznaczny z zabiegami upiększającymi nasz wygląd. Żeby poczuć się jak w day SPA wystarczy wykonać peelingi, nakładać maseczki, zrobić piękny manicure czy też udać się do solarium – źródło. Jeśli jednak wybierzemy tę opcję opalania, naprawdę należy pamiętać o wszelkich przeciwwskazaniach i prawidłowo się przygotować to tego typu praktyk. Jedynie wówczas będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.