Sposoby na zniwelowanie cellulitu

  Gdy mają miejsce coraz cieplejsze dniami na ulicach można dostrzec kobiety w coraz bardziej kusych ubraniach. Wiele kobiet ma natomiast z tym niemały problem. Jak wskazują badania, w zasadzie co druga kobieta boryka się z cellulitem, czyli nagromadzającym się tłuszczem, jaki wygląda bardzo nieestetycznie.

  Nierzadko cellulit sprawia, że kobieta wstydzi się zaprezentować nie tylko w krótkich spodenkach czy spódnicy, ale w praktyce w ogóle unika odsłaniania swoich ud i brzucha, bowiem są to rejony najbardziej podatne na pojawienie się popularnej pomarańczowej skórki.

  Jak można zniwelować cellulit? Zazwyczaj kobiety zakupują specjalne balsamy dostępne praktycznie w każdej drogerii. Są to różnego typu kremy wzbogacone między innymi o ekstrakty z zielonej herbaty czy też kawy, umożliwiające ujędrnianie skóry i równocześnie modelowanie sylwetki Warszawa. Tego rodzaju preparaty są dość tanie i powszechnie dostępne, zatem nie dziwi, że kobiety chętnie je zakupują. Badania potwierdzają ich działanie, jednak w pewnych przypadkach może się okazać, że nawet bardzo intensywnie działający balsam nie pomoże w rozwiązaniu poważnego cellulitu.

  skóra - wyobrażenie

  Autor: Adam Mirowski
  Źródło: http://www.flickr.com

  Czasem takie kremy są także nie polecane ze względów zdrowotnych, chociażby w sytuacji, gdy kobieta ma kłopoty z krążeniem. W dodatku, należy przyznać, że ujędrnianie skóry wykorzystując balsamy jest raczej pracochłonne i wymaga dużej cierpliwości. Alternatywą dla ludzi, którzy nie mają cierpliwości do stosowania takich preparatów jest zabieg na cellulit. Jest to z pewnością szybka metoda walki z pomarańczową skórką i bardziej widoczna. Wymaga jednak większego nakładu pieniężnego.

  Taki zabieg na cellulit musi być robiony przez wykwalifikowane w tym kierunku osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami lub rozmaitego rodzaju masażami.

  wizerunek - skóra

  Autor: Lindz Graham
  Źródło: http://www.flickr.com

  Tego rodzaju zabiegi są polecane oczywiście osobom, które mają mocno zaawansowany cellulit i jest to dla nich jedyny sposób na pozbycie się tego problemu.

  Modelowanie sylwetki Warszawa można przeprowadzić również przy pomocy regularnych ćwiczeń, jednakże podobnie jak stosowanie kremów antycellulitowych jest to dość żmudne i czasochłonne, dlatego potrzeba na to o wiele więcej czasu i zaangażowania. Więcej na stronie .