Obuwie na ciepłe dni – zobacz ofertę

  Lato to specyficzny czas, wymagający odpowiedniego stroju. W Polsce zwykle czas ten bywa bardzo gorący, z temperaturą powyżej 30 stopni. Poza tym lata w Polsce bywają także deszczowe i mokre, mimo że to zdarza się znacznie rzadziej niż upalna pogoda. Z tej przyczyny do lata trzeba się dobrze przygotować.

  buty

  Autor: S’Portofino
  Źródło: S’Portofino
  Ma to wielkie znaczenie dla stroju. W trakcie upałów należy bowiem ubierać się jak najbardziej lekko i przewiewnie. W innym przypadku skóra nie ma możliwości oddychania, a ciało bardzo obficie się poci, co prowadzi niekiedy do bolesnych otarć skóry. W okresie letnim zalecane jest noszenie zarówno krótkich szortów i spódnic, jak i długich, ale przewiewnych rzeczy.

  Jeżeli uważasz, że przedstawiony artykuł jest godny zainteresowania, to bez zwłoki wejdź na ten link i przeczytaj udostępniony tutaj (byann.pl/pl/c/Szlafroki/41) wpis – on też Cię zainteresuje.

  Kłopoty sprawiają w tym okresie sytuacje zawodowe czy biznesowe, wymagające eleganckiego stroju. W części biur dopuszcza się przykładowo zakładanie koszul z krótkim rękawem przez mężczyzn. Analogicznie sprawa przedstawia się z obuwiem na lato, które także powinno być dostosowane do aktualnych warunków.

  Buty męskie

  buty

  Autor: S’Portofino
  Źródło: S’Portofino
  Panowie obecnie coraz częściej wybierają rozwiązania w zakresie obuwia, które niegdyś były w dużym stopniu typowo kobiece. Sandały na lato są dla mężczyzn niezwykle dobrą opcją, aktualnie nie wywołują niczyjego zdziwienia nawet japonki dla panów. W odkrytym obuwiu podczas upału stopa może oddychać, co jest przydatne zwłaszcza z uwagi na to, że męskie stopy nierzadko mają większą tendencję do pocenia niż damskie. Mimo to cały czas wielu panów w lecie poprzestaje na noszeniu zakrytych butów sportowych takich jak popularne adidasy. Czasami powoduje to odparzenia stóp (stylowe buty męskie).

  Buty dla kobiet

  Obuwie kobiece stanowi temat właściwie niewyczerpany, w tej sprawie stale coś się zmienia, pojawiają się nowe trendy. Jeżeli chodzi o czas upalnego lata, większa częśc kobiet wybiera w tym czasie sandały, niekiedy bardzo odkryte. Jeżeli chodzi o elegancję w lecie, jest również znaczny wybór damskich sandałów na obcasie, wyższym lub niskim. Poza tym w ostatnim czasie spośród obuwia letniego kobiety chętnie sięgają po baleriny z uwagi na to, że są wygodne i można je dopasować do wielu stylizacji. Poza tym wiele kobiet sięga również po buty letnie o bardziej sportowym kroju (dowiedz się).