Na co zwrócić uwagę przy zakupie właściwej koszuli do garnituru dla mężczyzny?

  Szafa eleganckiego mężczyzny rządzi się swoimi prawami. I choć panowie coraz lepiej radzą sobie w świecie mody, niektóre sytuacje są dla nich nie lada krępujące . Sytuacje takie występują np. w przypadku wyboru koszul. Mężczyzna wchodzi do sklepu i nie ma pojęcia tak naprawdę czego szuka. W końcu zniecierpliwiony decyduje się na ”pierwszą z brzegu” i opuszcza sklep z przypadkowo zakupioną zdobyczą, zadowolony, że ma to za sobą. Na co więc zwrócić uwagę w czasie zakupów aby ustrzec się owych sytuacji?

  Moda męska

  Autor: Global Panorama
  Źródło: http://www.flickr.com
  Po pierwsze na skład materiału. Jeśli jest to bawełna, to bardzo dobrze. Bawełniane koszule są najbardziej uniwersalne, skóra może w nich swobodnie oddychać, a do tego zapewniają komfort noszenia.
  Kolejna kwestia to dopasowanie, gdyż aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie należy ją właściwie dobrać do potencjalnego właściciela. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule slim fit na tzw.

  Czy sądzisz, że istnieje konieczność dokładniejszego sprawdzenia podanych w tym artykule wiadomości? Jeśli tak, to kliknij tutaj i zweryfikuj witrynę.

  taliowane, zaś panowie o bardziej pokaźnych gabarytach muszą uważać, by koszula nie była zbyt obszerna – za duży kołnierzyk źle wpłynie na wygląd krawata.
  Mankiety zapinane na guziki możemy, lecz nie musimy łączyć z krawatem lub muchą. Z kolei koszula na spinki, sprawdź to jest bardziej elegancka, toteż wymaga założenia wymienionych dodatków.

  Koszule męskie

  Autor: Robert Sheie
  Źródło: http://www.flickr.com

  Kolor to problem, który stwarza chyba najwięcej kłopotu. Niewątpliwie należy mieć w swojej szafie białą koszulę, ponieważ pasuje w zasadzie do wszystkiego. Jeśli nie mamy pomysłu na to, która koszulę założyć, biała będzie strzałem w dziesiątkę. Uniwersalnym kolorem jest także jasny niebieski. Dobrze wygląda w sytuacjach oficjalnych jak i tych mniej formalnych.
  Nie zapominajmy by, koszule z krótkim rękawem zakładać na nieformalne okazje i nigdy nie zakładać do nich marynarki.
  Koniecznym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który W wielu przypadkach stanowi akcent podkreślający osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym bez względu na różne trendy i zmiany w świecie mody. Fakt, każdy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca. Musimy więc zaopatrzyć się w parę dobrych jakościowo krawatów, gdyż będzie to zakup na wiele lat. Dobra rada, krawat musi być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.