Metody pozbywania się

  We współczesnych czasach mamy do czynienia z niezwykle dużym naciskiem na eksponowanie kobiecej urody. Powstały kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z bardzo istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. W obecnych czasach panuje moda na całkowite usuwanie włosów z nóg, pach, a czasem również z okolic bikini oraz przedramion. Niedopuszczalny jest również tzw. wąsik, który częstokroć jest zmorą tysięcy kobiet. Reakcją na takie a nie inne zapotrzebowanie jest powstanie licznych sposobów na to, jak sobie radzić ze zbędnym owłosieniem.

  depilacja laserowa

  Autor: Elite
  Źródło: Elite

  Najbardziej powszechne są na pewno maszynki i pianki do golenia. Jest to metoda szybka i bezbolesna. Zabieg golenia możemy wykonać same w domu, wystarczy że uprzednio udamy się do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i zakupimy dobrą maszynkę oraz krem. Wadą tej metody jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, zależnie od cech indywidualnych zabieg ten będziemy zmuszone powtarzać co kilka dni. W warunkach domowych możemy również wykonać depilację za pomocą depilatora. W odróżnieniu od maszynki nie ścina on włosów, lecz wyrywa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i może się utrzymać nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia powinnyśmy się najpierw z nim oswoić oraz przygotować się na pewien stopień bólu, jaki zabieg (więcej klinika estetyczna szczecin) będzie nam sprawiać. Z każdym kolejnym razem włosy będą słabsze, dzięki czemu dyskomfort będzie o wiele mniej odczuwalny. Innym, równie skutecznym sposobem pozbywania się owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, podobnie jak depilator wyrywają włosy wraz z cebulkami. Tego typu zabiegi warto jednak wykonywać w salonie kosmetycznym, co sprawia że są one stosunkowo drogie, w zależności od tego jaki fragment ciała chcemy wydepilować. Zazwyczaj są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ wykonywane przez specjalistę trwają o wiele krócej. Jeśli jednak interesuje nas bardziej radykalne rozwiązanie, należy rozważyć depilację laserową. Wykonuje się ją w profesjonalnych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki lasera – laser diodowy warszawa, która doprowadza do obumarcia włosów. Wadą tej metody jest zapewne jej cena, jako że jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich potrzeba kilka.

  bikini

  Autor: Butz.2013
  Źródło: http://www.flickr.com

  Efekt jest jednakże bardzo długotrwały i pozwala skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia na zawsze. Zanim zdecydujemy się na tego rodzaju rozwiązanie dobrze jest zrobić odpowiednie rozeznanie przynajmniej w Internecie, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli np. mieszkamy w Warszawie, wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’dostaniemy szereg wyników oraz fotodepilacja warszawa. Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy, powinnyśmy dodatkowo odpowiednio zatroszczyć się o pielęgnacje miejsc, które poddajemy tym zabiegom. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz naraża ją na podrażnienia. Dobrze jest zatem wykonywać te zabiegi rozważnie oraz zatroszczyć się o dokładne nawilżenie.