leczenie schorzeń oczu za pomocą lasera

  Obecnie trudno sobie wyobrazić chirurgię oka bez użycia laserów. Zabieg za pomocą lasera jest sterylny i dokładny, a do zrealizowania zabiegu najczęściej wystarcza znieczulenie punktowe.

  sprawdz laserowe leczenie zaćmy

  Autor: Centrum Medyczne Scanmed Multime

  Za pomocą lasera można korygować uszkodzenia wzroku, leczyć kataraktę, glaukomę i schorzenia siatkówki.

  Zaćma pomału, jednak niechybnie prowadzi do straty widzenia. Laserowe leczenie zaćmy polega na wymianie naturalnej, jednak zmętniałej soczewki na sztuczną. Najświeższą, bardzo skrupulatną techniką, która dopiero się upowszechnia, jest femtofakoemulsyfikacja. W trakcie zabiegu skalpel i rękę chirurga zastępuje laser, który czyni w rogówce porty do wejścia przyrządów, z idealną starannością oddziela zmętniałą soczewkę od innych tkanek oka, a potem ją niszczy. Potem chirurg poprzez porty wdraża sprzęt, usuwa rozdrobnioną soczewkę i zastępuje ją sztuczną. Tak jak po fakoemulsyfikacji, tak i po zabiegu z wykorzystaniem lasera nie ma konieczności zakładać szwów, bowiem rana sama zamyka się szczelnie pod działaniem ciśnienia panującego wewnątrz gałki ocznej.

  Operacyjne leczenie (alkater.pl/) zeza (zobacz operacyjne leczenie zeza) na ogół przeprowadza się je w trybie ambulatoryjnym. Pacjent przybywa na czczo, przeprowadzany jest zabieg i po kilku godzinach jest wypisywany do domu. Decyzje o wypisie do domu podejmuje indywidualnie anestezjolog na podstawie stanu pacjenta. Sam zabieg trwa około pół godziny.

  Zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to wejdź do następnego artykułu i czytaj dalej sklep jeździecki o tym, co bardzo Cię zajmuje.

  Po operacji zakładany jest opatrunek, który zostaje na oku do rana następnego dnia. Przez parę tygodni po zabiegu używa się krople przeciwzapalne. Przez miesiąc po zabiegu nie można pływać i trzeba chronić operowane oko przed zanieczyszczeniem.