Kierowanie samochodem – o czym koniecznie trzeba wiedzieć w kwestii zdrowia kierowcy?

  Osoby, które pragną zdobyć prawo jazdy muszą wcześniej przejść badania lekarskie. Badania lekarskie odnoszą się nie tylko do osób, które zamierzają dopiero zdobyć prawo jazdy, ale także kierowców, którzy już zdążyli prawo jazdy zdobyć. Ten ostatni obowiązek dotyczy kierowców zawodowych. Badania kierowców obejmują między innymi badania psychologiczne. Badania kierowców, które wykonuje mający stosowne uprawnienia psycholog transportu tworzone są przez dwie części.

  badania kierowców

  Autor: MartialArtsNomad.com
  Źródło: http://www.flickr.com

  Część pierwsza to pisemny test psychologiczny, część druga to test, który pozwala ocenić sprawność psychoruchową kierowcy. Z kolei kierowcy, którzy zdobyli prawo jazdy kategorii C i D, a więc osoby, które pracują jako kierowca zawodowy zobowiązane są wykonać jeszcze inne badania. Do badań , które zaliczane są do obowiązkowych zalicza się badanie wzroku u okulisty oraz badania neurologiczne. W przypadku kierowców zawodowych wymagane jest wykonywanie także badań mających charakter ogólny, które mogą wykazać, czy osoba ta cierpi na przykład na cukrzycę. Osoby chorujące na cukrzycę mogą mieć problemy z otrzymaniem zaświadczenia od lekarza medycyny pracy, który wyrazi zgodę na kontynuowanie pracy w zawodzie kierowcy. Osoby, które sporo czasu spędzają za przysłowiowym kółkiem zazwyczaj uskarżają się na bóle pleców. Dolegliwości kręgosłupa są nawet traktowane za jedną z chorób zawodowych , która dotyka kierowców. Powinni więc oni dbać bardzo o swój kręgosłup. Jedną z form dbałości jest rehabilitacja kręgosłupa. Prowadzona fachowo rehabilitacja (www.vivamedica.pl/rehabilitacja) kręgosłupa obejmuje szereg ćwiczeń, z których część każdy kierowca może wykonywać nie wychodząc nawet z domu. W trosce o kręgosłup każdy kierowca powinien dbać także o to, aby jego postawa za kierownicą była odpowiednia.

  Doczytaj – usg nowa huta

  rehabilitacja kręgosłupa

  Autor: Rose Physical Therapy Group
  Źródło: http://www.flickr.com

  Każdy kierowca powinien siedzieć w mając wyprostowane plecy, a jego kolana muszą znajdować się niżej od miednicy. Podczas pobytu w domu osoby wykonujące zawód kierowcy powinni unikać siedzenia w głębokich fotelach, kręgosłup wyjątkowo tego nie lubi.

  Jeśli nie chcesz, żeby ominęły Cię inne tego rodzaju informacje tyczące się omawianego tu zagadnienia, to kliknij i więcej znajdziesz tutaj.

  Po skończonej pracy powinno się na kilka, kilkanaście minut położyć się na podłodze unosząc nogi do góry. Taka pozycja pomaga rozluźnić mięśnie kręgosłupa, zapobiegnie bólom pleców występującym w czasie prowadzenia samochodu. za sprawą tego kierowca może w pełni skupić się na pracy, a nie na tym, że w jakiejś części ciała pojawia się ból.

  Źródło informacji: