Jeżeli przychodzi ochłodzenie

  Każda pora roku cechuje się czymś innym, latem jest gorąco oraz pragniemy mieć na sobie jak najmniej elementów ubrań, za to jesienią kiedy zrobi się zimniej ubieramy polary oraz lekką kurtkę, tak aby zimą zamienić ją na coś dużo mocniejszego i jednocześnie cieplejszego.

  Co roku w określonej porze stajemy przed dylematem w co należy się ubrać, jakiego rodzaju okrycia wierzchnie będą dla nas najbardziej właściwe i co się z tym łączy, także najbardziej korzystne.

  Moda damska

  Autor: Mycatkins
  Źródło: http://www.flickr.com

  Dobierzmy do swoich potrzeb

  Kiedy jesteśmy z grona takich jednostek, które zamarzają i lubimy być rzeczywiście dobrze ubrani, to na pewno świetnie sprawdzą się kurtki puchowe, które sięgają do połowy łydek, bo wtedy będziemy posiadali pewność, iż żadne zimno nam nie przeszkodzi. Jeżeli jeździmy komunikacją miejską, to właściwie zrobimy kiedy okupimy się w kurtkę średniej długości, ciut za albo ciut przed kolana, bo wtedy będziemy mieli gwarancję, że siadając w autobusie będziemy siadać na kurtce, a więc będzie nam ciepło, a jednocześnie także w razie czego nie będziemy mieli kłopotów z dotarciem na autobus. A kiedy poruszamy się wozem i nie powinniśmy posiadać zaciśniętych nóg, to warto kupić kurtkę troszeczkę za tyłek, tak żeby okrywała nam nerki, lecz w żaden sposób nie krępowała naszych ruchów.

  Płaszcze

  Autor: Nife
  Źródło: Nife

  Z płaszczem mamy gust

  A co jeżeli uwielbiamy styl i pragniemy kiedy nawet nie na co dzień, to przynajmniej od czasu do czasu, elegancko się prezentować? Wtedy świetnie przydadzą się płaszcze, długie, krótkie, z kapturem lub bez, wciąż idealnie będą pokazywały naszą figurę i równocześnie też będą nam przydawały dobrego szyku. Co ważne to fakt, iż taki płaszcz jest stosunkowo ocieplany, więc bez wątpienia nie będziemy musieli się martwić, że będzie nam w nim zimno, albo niewygodnie. Jeśli aura na dworze nie jest jeszcze bardzo zimna, by równie korzystnie i elegancko się prezentować, wystarczy elegancki żakiet.

  Zadbajmy o odpowiednie ciepło

  Wiemy, że każdy chce się przedstawiać pięknie, a równocześnie także pragnie, aby było mu wygodnie (zobacz wygodnie.com) oraz właśnie dlatego zanim poweźmiemy końcową decyzję, czy pragniemy płaszcz lu kurtkę, to musimy rozpatrzyć każde za oraz przeciw. Musimy zobaczyć jak najczęściej spędzamy czas na dworze, w jaki sposób się przemieszczamy, no oraz pewnie że należy się zastanowić nad kolorem, ponieważ w czarnym będziemy słabo widoczni na drodze jak tylko zrobi się ciemno, a znowu biały może spowodować, iż co chwilę będziemy zmuszeni prać, a więc będziemy musieli posiadać dodatkowo coś na przebranie.