Jak musimy dobierać okulary przeciwsłoneczne? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Co jest ważne?

  Okulary przeciwsłoneczne są niezwykle istotne, to na pewno coś więcej niż tylko modny dodatek do ubrania. Dobre jakościowo soczewki ochraniają oczy przed szkodliwymi promieniami UV, a ponadto polaryzują światło słoneczne.
  Modele z podstawowym filtrem UV, z powodu stałej ilości przepuszczanego światła, są dobre w warunkach równomiernego nasłonecznienia.

  odbitka - ubrania

  Autor: Artur Nowacki
  Źródło: http://www.flickr.com
  botoks

  Autor: http://www.sxc.hu
  Źródło: http://www.sxc.hu

  Stopień przyciemnienia i moc filtra dobiera się odnosząc do jasności otoczenia oraz wrażliwości na światło osoby, która nosi okulary. W tym sensie najlepsze są modele takie jak przeciwsłoneczne okulary miu miu. Kolejny typ, okulary polaryzacyjne zmniejszają nieprzyjazne dla oczu światło, jakie odbija się od dość jasnych powierzchni.
  Pomocne jest to zwłaszcza zimą, jak ostre słoneczne światło odbija się od śniegu i lodu i podrażnia oczy. Poziom przepuszczania światła i ochrony przed promieniowaniem jest zależny od poziomu i mocy zastosowania filtra UV. Dobre są okulary marki chanel, a jak chcemy sprawdzić jakość filtra polaryzacyjnego, to warto poprosić optyka o specjalistyczny test z ukazującym się obrazkiem, jaki widoczny jest dopiero po założeniu okularów. Są także okulary fotochromowe, co oznacza tego rodzaju, jakie zależnie od nasłonecznienia, będą przepuszczać światło w różnorodnym stopniu.
  okulary przeciwsłoneczne miu miu

  Autor: erik forsberg
  Źródło: http://www.flickr.com
  Pozwala to na prawidłowe widzenie jednocześnie w warunkach intensywnego, ale i nie za bardzo silnego nasłonecznienia.

  Dobrze pamiętać, iż czas przejścia od stanu zaciemnionego do jasnego wynosi tylko parę minut, więc przygotowanie okularów do nagłej zmiany światła nie ma miejsca natychmiastowo. Nie jest ważne, jaki typ okularów wybierzemy, zawsze powinny być to najwyższej jakości modele, takie jak przeciwsłoneczne okulary emporio armani.