Jaką metodą dobrać właściwe okulary przeciwsłoneczne?

  Okulary przeciwsłoneczne są wręcz potrzebne w słoneczne dni, szczególnie w lecie. Posiadają one na celu nie wyłącznie modny design i fascynującą stylizację, lecz również ochronę naszych oczu przed bardzo szkodliwym promieniowaniem UV. Szkodliwe promienie słoneczne mogą przyczyniać się do wielu poważnych chorób oczu, w związku z tym nie powinniśmy wychodzić z domu bez okularów słonecznych, w szczególności w silne słońce.

  Wskazane jest wybierać markowe okulary, takie jak przykładowo (wybrane przez nas okulary persol). Te sprzedawane w marketach czy na bazarach często nie gwarantują wybornej osłony przed słońcem, wręcz przeciwnie.

  okulary

  Autor: Maria Teresa Ambrosi
  Źródło: http://www.flickr.com

  Okulary, jakie są wyłącznie przyciemniane, zaś nie mają stosownego filtra przeciwsłonecznego mogą nam tylko zaszkodzić. Z jakiego powodu? Gdyż nasze źrenice, w czasie słonecznych dni, naturalnie się zwężają, dzięki czemu wpada do nich sporo mniej złego promieniowania. Przyciemnione okulary powodują, iż źrenice są poszerzone co naraża je na znacznie większe promieniowanie. Wskutek tego właśnie należy wybierać markowe okulary od wyróżnianych producentów, które nabędziemy także w salonach optycznych. Powinno się wybrać przykładowo (zobacz informacje o okularach przeciwsłonecznych versace).

  Okulary słoneczne to też wspaniały dodatek do letniej stylizacji. Modeli i rodzajów okularów przeciwsłonecznych jest niesłychanie dużo, jednakże nie każdy rodzaj będzie pasował do naszej twarzy. Wskutek tego nim nabędziemy jakieś okulary, na przykład (przeciwsłoneczne okulary vogue), musimy najpierw je przymierzyć, dlatego nie zawsze należałoby decydować się na kupno okularów w Internecie. To, iż dany model okularów świetnie pasuje do innej osoby, nie oznacza, że u nas będzie prezentował się tak samo odpowiednio.

  Dobierając okulary, zwróćmy dużą uwagę na ich kształt, wielkość szkieł, kolor czy też oprawki. Każdy szczegół może mieć ważkie znaczenie. Nie sugerujmy się tym, co współcześnie jest modne, ale wybierajmy okulary, w których będziemy prezentować się oraz czuć się odpowiednio.