Hemoroidy to choroba cywilizacyjna naszych czasów

  Według opinii lekarzy, hemoroidy są jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych. Cierpią na nią tak samo osoby w młodym a także ludzie starsi. Chorzy na hemoroidy określają ją jako wstydliwy problem, ponieważ dotyczy intymnych sfer . Skąd biorą się hemoroidy? Jakimi metodami je leczyć? Czy istnieją sposoby na zapobieganie im?

  Co to są hemoroidy?

  Określenie „hemoroidy” z j. greckiego i oznacza krwawienie. Hemoroidy to anatomiczna część ludzkiego ciała. Schorzenie hemoroidalne powoduje powstawanie zgrubień albo napuchnięcia żyły splotu odbytniczego.

  Chcesz odnaleźć coś innego na opisywany w tym miejscu wątek? Kliknij tutaj – ta użyteczna treść (https://www.medimix.pl/narzedzia) niewątpliwie rzuci nowe światło.

  Chorzy na hemoroidy cierpią na krwiste upławy, świąd, brak komfortu i pieczenie wokół odbytu. Czasem sygnałem choroby są same bolesne guzki wewnątrz bądź wystające poza odbyt. Może w nich nastąpić zakrzepica.

  Jeśli na omawiany wątek posiadasz pytania, to poznaj więcej informacji na prezentowane zagadnienie, klikając tutaj – informacje będą na pewno wartościowe.

  Jakie są powody tworzenia się hemoroidów?

  Wg opisu choroby w Wikipedii choroby hemoroidalne mogą wynikać z niewydolności żylnej. To natomiast może być choroba dziedziczona lub nabyta, np. z powodu: częstych zaparć, braku aktywności fizycznej w codziennym życiu, biegunek, ciąży i nadciśnienia w żyle wrotnej.

  Jakimi sposobami zapobiegać hemoroidom a także leczyć je?

  Działania profilaktyczne są na pewno bezpieczne oraz zdrowe. Osoby siedzące mnóstwo godzin dziennie przy biurku powinny aktywnie spędzać czas wolny. Należy wprowadzić na stałe jakiś rodzaj aktywności fizycznej. W codziennych posiłkach musi znaleźć się duża ilość płynów, oraz niezwykle cenny błonnik, który doskonale oczyszcza układ trawienny i wydalniczy z niechcianych resztek.

  We wczesnym stadium choroby stosuje się leki na hemoroidy – więcej na stronie herbapol. Jest to jednak tylko leczenie samych objawów. W sprzedaży dostępne są efektywne preparaty farmakologiczne oraz znieczulające, jak np. aesculan. To lekarstwo dostępne bez recepty, którego rolą jest uśmierzanie bólu w chorobie hemoroidalnej. Preparat ma w składzie lidokainę, która znieczula miejscowo oraz wyciąg z kory kasztanowca.

  Jeżeli leczenie w początkowych stadiach schorzenia, oraz zmiana nawyków nie przyniosą skutków, czego wynikiem będzie dalszy rozwój, pozostaje już tylko leczenie operacyjne.