Czym jest depresja sezonowa?

  Z pewnością wielu z nas było w tym stanie nie raz. Najczęściej w okresie wiosenno- letnim tryskamy energią życiową i możemy przenosić góry. Budzenie się wczesnym rankiem nie stanowi dla nas jakiegokolwiek problemu. Możemy przez cały dzień być aktywni, nie odczuwamy ciągot do słodkich i tłustych potraw. Czujemy się lżejsi i szczęśliwsi. To wszystko dzięki słoneczku, którego w czasie wiosennych i letnich dni nam nie brak.

  Autor: Marcus Vegas

  Tymczasem, kiedy nadchodzi jesienna atmosfera, siły nas opuszczają. Stajemy się wiecznie niewyspani i poddenerwowani. Najchętniej zostalibyśmy w łóżku przez cały dzień. Niezwykle ciężko nam rano zbierać się do pracy, a swoje przemęczenie staramy się zlikwidować kilkoma kubkami mocnej kawy, która tylko podwyższa nam ciśnienie i jesteśmy jeszcze bardziej zestresowani. To wszystko poprzez brak promieni słonecznych. W ten sam sposób reaguje na tego typu stan przyroda, która na okres zimowy po prostu zasypia. My niestety nie możemy sobie pozwolić na tego typu luksus. Dlatego powinniśmy sobie jakoś dawać radę ze schorzeniem, które lekarze określili jako depresja sezonowa – pełen raport.

  Jest to zespół symptomów, które dopadają nas właśnie w okresie jesienno- zimowym, a więc wtedy gdy słońca jest zbyt mało.Nie mamy wtedy skąd czerpać życiowej mocy. Spada nasza odporność, przez co łatwiej zapadamy na różnego rodzaju choroby. Aby naprawić sobie humor, opychamy się wszelkimi smakołykami. Czujemy także większy głód, stąd też posiłki w tym okresie obfitują w tłuszcz i węglowodany.

  Kiedy dusza choruje

  Autor: Bird&Co.
  Źródło: Bird&Co.

  Czasami jednak tęsknota za tak potrzebnymi promieniami słonecznymi owocuje poważniejszymi problemami, nawet na tle psychicznym. Są tacy, którzy nie mogą sobie poradzić z warunkami, jakie panują na zewnątrz.

  Czy zszokował Cię ten tekst? Żeby zgłębić zagadnienie kliknij tutaj i poznaj więcej szczegółów (https://koncentrator-tlen.pl/naprawa-i-serwis-koncentratorow-tlenu) – zapewne będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

  Bardzo często bagatelizujemy oznaki tego typu depresji i nie działamy we właściwym czasie, co następnie skutkuje groźnymi zaburzeniami.

  W leczeniu tego typu schorzeń wykorzystywana jest najczęściej leczenia lampami naświetlającymi. Odpowiednia lampa do fototerapii pomoże nam funkcjonować z brakiem naturalnego słońca. Jest ona nader często używana w krajach Europy Północnej, gdzie panują noce polarne.