Chusty, czyli ozdabiające ubiór modne dodatki

  Niezależnie od pory roku, warunków atmosferycznych, okazji szaliki, apaszki i chusty są często lubianymi dodatkami dopełniającymi damski i nie tylko strój. Są to przeróżnego rodzaju: szale, szaliki (jedwabne, kaszmirowe, bawełniane, z bawełny, jedwabiu, kaszmiru czy też z wełny), chusty, chustki, apaszki, rękawiczki, odpowiednio dobrane do stroju nakrycia głowy, paski i różnego typu biżuteria.

  Takie i inne dodatki każdy ubiór uczyniąniepowtarzalnym! Są wspaniałym uzupełnieniem ubrania, dodają charakteru, rozweselają szare kolory garderoby nie tylko damy, lecz również pana który ma na sobie garnitur i płaszcz.

  szale

  Autor: Tosca Blu
  Źródło: Tosca Blu

  Można chusty, apaszki fantazyjnie zawiązać pod szyją, na głowie, a nawet zastosować w roli paska. Da się nawet w specjalny sposób związując odpowiednio 2 chusty – odwiedź stronę – razem wyczarować śliczną kamizelkę (lub dość odważną bluzkę)! W sklepach ogromną ilość przeróżnych modnych dodatków.

  W internecie możemy przeczytać dużą ilość rad o trendach w jakich powinno się pójść chcąc być na czasie czy kupując modny prezent dla przyjaciółki. Podobno w obecnym sezonie najbardziej na czasie barwy to odcienie pastelowe.

  Modna kobieta powinna także zakupić kilka apaszek, szali czy chust kolorowych w barwach rzucających się w oczy. Modna w tym sezonie ma być czarno – biała szachownica. Z tego wniosek, że na czasie znów będą chusty w rodzaju arafatki. Nazwa tej chusty wzięła swą nazwę od nazwiska przywódcy politycznego Palestyńczyków – Arafata, którego najczęściej noszonym dodatkiem (nawet do munduru) była właśnie apaszka w w czarno – białe kwadraty, dość duża.

  Można także łatwo zauważyć, że dość popularne jedwabne chusty i apaszki na naszych ulicach posiadają ostatnio ludowe wzory, w żywych odcieniach. Zwykle są to desenie łowickie albo wzory wzięte z kultur regionów Podhala. Każda modna Warszawianka jak onegdaj, mniej więcej wiek temu, chce wyglądać jak zdrowa, rumiana góralka. Pewnie z tej mody radowali by się nasi pradziadkowie i prababcie, rówieśnicy Wyspiańskiego.